Menu Zamknij

Ekrany spawalnicze

Ekrany spawalnicze mobilne i stacjonarne

Co to są ekrany spawalnicze?

Ekrany spawalnicze to przegrody chroniące przed promieniowaniem świetlnym (podczerwonym a także ultrafioletowym) emitowanym przez łuk spawalniczy. Zbudowane są z lekkiej konstrukcji stalowej (w wersji mobilnej z dołączonymi kołami) i wypełnienia z trudnopalnej folii spawalniczej.

Mobilne ekrany spawalnicze z lameli lub zasłon spawalniczych

Ekrany spawalnicze stałe, lekkie z folii arkuszowej 1400x0,4 mm

Stałe parawany spawalnicze lekkie, których głównym atutem jest lekka konstrukcja metalowa, wypełniona arkuszem folii spawalniczej o grubości zaledwie 0,4 mm. Folia dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych o różnym stopniu przezroczystości. Ekrany spawalnicze dostępne są w dwóch wersjach różniących się szerokością, węższy ma 1,45 m, szerszy 2 m.

KINER KF200

Ekrany spawalnicze mobilne Seria KF200

Jest to udoskonalona wersja ekranu spawalniczego z serii KF210. Co się zmieniło? Przede wszystkim najdłuższy element ramy został skrócony o 10 cm, co pozwala na wysyłkę kartonową i obniżenie jej kosztów o 50%! Po drugie ramiona boczne w ekranach spawalniczych składanych zostały wydłużone o 5 cm każde. Tym samym ekran po rozłożeniu ma aż 4.1 m długości. Dodatkowo przeprojektowane zostało mocowanie ramion, dzięki czemu nie opadają jak w wersji KF210, tylko utrzymują poziom. Konstrukcja stalowa ramy pokryta jest szarą powłoką epoksydową.

Mobilne krany spawalnicze z serii KF200 z zasłon PCV 1400x0,4 mm

Szerokość bazowa ekranów spawalniczych z serii KF200 wynosi 200 cm. W wersji składanej parawan ma szerokość 410 cm (200 cm + 2 ramiona po 105 cm).

Parawany spawalnicze serii KF200 VERTI

Wypełnienie ekranów spawalniczych Verti wykonane z trzech zasłon spawalniczych o szerokości 140 cm, grubości 0,4 mm. Długość zasłon uzależniona jest od wersji ekranu: Short 160 cm, Long 180 cm. Zasłony w parawanie spawalniczym łączy się ze sobą za pomocą nap zatrzaskowych wtopionych w krawędzie boczne zasłon. Zasłony skrajne, matowe, ciemnozielone. Zasłona środkowa czerwona, przezroczysta.

Przegrody spawalnicze serii KF200 HORIZO

Wypełnienie ekranów spawalniczych Horizo wykonane jest z trzech pasów spawalniczych o szerokości 57 cm, grubości 1 mm. Długość wypełnienia wynosi 160 cm. Pasy w ekranie łączy się ze sobą za pomocą termicznie. Jest to mocne i trwałe połączenie. Górna krawędź wypełnienia jest wzmocniona i okuta w oczka montażowe. Górna i dolna część wypełnienia to folia matowa, ciemnozielona o niewielkiej przezroczystości. Pas środkowy to folia spawalnicza w kolorze czerwonym o dużej przezroczystości.

Kiner

Mobilne krany spawalnicze z serii KF200 z zasłon PCV 1400x0,4 mm

Szerokość bazowa ekranu spawalniczego z serii KF200 wynosi 200 cm. W wersji składanej parawan spawalniczy ma szerokość 410 cm (200 cm + 2 ramiona po 105 cm). Wypełnienie wykonane z trzech zasłon spawalniczych o szerokości 140 cm, grubości 0,4 mm. Długość zasłon uzależniona jest od wersji ekranu: Short 160 cm, Long 180 cm. Zasłony w parawanie łączy się ze sobą za pomocą nap zatrzaskowych wtopionych w krawędzie boczne zasłon.

Kiner

Mobilne ekrany spawalnicze KF200 z grubymi pasami/lamelami 300x2 mm

Szerokość bazowa ekranów spawalniczych z serii KF200 wynosi 200 cm. W wersji składanej parawan ma szerokość 410 cm (200 cm + 2 ramiona po 105 cm). Wypełnienie wykonane z grubych lameli spawalniczych o szerokości 30 cm, grubości 2 mm. Długość lameli uzależniona jest od wersji ekranu: Short 160 cm, Long 180 cm.

Kiner

Ekrany spawalnicze mobilne z serii KF200 z pasów 570x1 mm

Szerokość bazowa ekranów spawalniczych z serii KF200 wynosi 200 cm. W wersji składanej parawan ochronny ma szerokość 410 cm (200 cm + 2 ramiona po 105 cm). Wypełnienie wykonane z pasów spawalniczych o szerokości 57 cm, grubości 1 mm. Długość pasów uzależniona jest od wersji ekranu: Short 160 cm, Long 180 cm.

Do czego służą ekrany spawalnicze?

Ekrany spawalnicze służą przede wszystkim do ochrony osób wykonujących swoją pracę nieopodal stanowiska spawalniczego a niewyposażonych w odzież spawalniczą. Zarówno skóra jak i oczy takich osób narażone są na niebezpieczne promieniowanie podczerwone (IR), ultrafioletowe (UV) a także rozbłyski światła niebieskiego emitowane przez łuk spawalniczy. Materiały wypełniające lamele, pasy i arkusze a także zasłony filtrują 99,998% promieniowania świetlnego. Wszystkie folie spełniają wymagania normy spawalniczej EN ISO 25980 (wcześniej EN1598).

Mobilne ekrany spawalnicze z lameli lub zasłon spawalniczych
Trudnopalne wypełnienie ekranów spawalniczych KinerFlex

Czy ekrany spawalnicze są trudnopalne?

Ekrany spawalnicze Kiner zatrzymują niebezpieczne dla życia i zdrowia promieniowanie świetlne. Dodatkowo lamele o grubości 2mm osłaniają przed poparzeniem iskrami a także roztopionymi odpryskami metalu.

Warto dodać, ze folia PCV z której wykonane jest wypełnienie ekranów spawalniczych jest trudnopalna. Nie płonie, nie kapie płonącymi kroplami, za to bardzo intensywnie dymi. Po odstawieniu źródła ognia gaśnie samoczynnie w czasie do 3s. Materiał zapobiega rozprzestrzenianiu się pożarów, które często powstają w rezultacie połączenia rozgrzanych odprysków i materiałów palnych pozostawionych na stanowisku spawalniczym.

Ekrany spawalnicze na zamówienie

Nie wiesz jaki ekran spawalniczy zamówić? Potrzebujesz parawanu w niestandardowym wymiarze lub z indywidualnym systemem mocowań?

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Czy ekrany spawalnicze są przezroczyste?

Przezroczystość to także cecha charakteryzująca ekrany spawalnicze. Folia ScreenFlex z której wykonane jest wypełnienie ekranów jest przejrzysta, dzięki czemu bez konieczności narażania się na poparzenia oczu a także skóry można dostrzec co dzieje się na stanowisku spawalniczym. Dodatkowo zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że w momencie, gdy spawacz zasłabnie, ulegnie wypadkowi a także, gdy na stanowisku pracy zacznie się palić, osoby pracujące w pobliżu poprzez przezroczysty ekran spawalniczy, będą mogły dostrzec zagrożenie i w porę udzielić pierwszej pomocy.

Oczywiście każdy z czterech kolorów folii spawalniczej charakteryzuje się innym stopniem przezroczystości:

CZERWONY – największa przezroczystość
BRĄZOWY – drugi stopień przezroczystości
ZIELONY – trzeci stopień przezroczystości
CIEMNOZIELONY – przezroczystość najmniejsza

Przezroczyste ekrany spawalnicze stałe ochrona wzorku i skóry a także mozliwość obserwacji procesu spawalniczego

Kiner producent ekranów spawalniczych zgodnych z normą EN ISO 25980

Firma Kiner to producent stelażowych ekranów spawalniczych które spełniają surowe wymogi normy EN ISO 25980:

  • filtrują 99,998% promieniowania podczerwonego IR a także ultrafioletowego UV
  • odbijają w kierunku spawacza niespełna 10% światła padającego na parawan spawalniczy
  • materiał jest trudnopalny i co ważne gaśnie samoczynnie po ustąpieniu płomieni w czasie krótszym niż 3 sekundy
  • wypełnienie o grubości 2 mm chroni przed poparzeniem rozżarzonymi odpryskami spawalniczymi oraz iskrami

Stabilne i łatwe w montażu ekrany spawalnicze Kiner

Produkujemy ekrany spawalnicze niezwykle łatwe do złożenia a także demontażu w przypadku np. transportu. Każdy produkt trafia do klienta z czytelną instrukcją montażu a elementy zawsze idealnie do siebie pasują. Każdy stelaż składa się w bardzo krótkim czasie przy użyciu podstawowych narzędzi. Po zawieszeniu wypełnienia foliowego parawan spawalniczy staje się stabilny głównie dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wyprofilowanym stojakom a także dzięki odpowiedniej jakości stali. Ekrany spawalnicze KF210 a także KF200 to stabilne konstrukcje odporne na procesy starzenia się materiału a także na uszkodzenia mechaniczne.

Schemat skrecania stelaża ekranu spawalniczego 200x200 cm

Jak należy składać ekrany spawalnicze Kiner?

Filmik instruktażowy na którym pokazane zostały poszczególne etapy montażu stalowej konstrukcji ekranów spawalniczych marki Kiner.

Stelaże ekranów spawalniczych i łaczniki

Okucia do ekranów spawalniczych

Oznakowanie ekranu spawalniczego zgodnie z EN ISO 25980

Aby mieć pewność, że ekran spawalniczy wyprodukowany jest z materiałów gwarantujących odpowiedni stopień ochrony musimy sprawdzić czy na folii naniesione są w sposób trwały następujące informacje:

  • nazwa producenta, dystrybutora lub importera
  • numer normy spawalniczej
  • data produkcji (rok i miesiąc)
Oznaczenia na ekranach spawalniczych EN ISO 25980 - prawidłowo oznakowane wypełnienia spawalnicze

Ile ważą osłony spawalnicze Kiner?

Stacjonarne osłony spawalnicze

Produkujemy ekrany spawalnicze w dwóch wersjach, lżejszej – stacjonarnej i cięższej mobilnej. Stacjonarne osłony spawalnicze są mniejsze i wykonane z cieńszych profili. Ich waga wynosi 10 kg dla szerokości 1455 mm i 11 kg dla szerokości 2000 mm. Ekrany spawalnicze stacjonarne z uwagi na niewielką masę i rozmiary można z łatwością przestawiać, przesuwać i przewozić.

Jaką masę mają mobilne osłony spawalnicze?

Mobilne osłony spawalnicze cechują się większą wagą, która zależy zarówno od rodzaju folii wypełniającej jak i od wielkości ramy. Waga ekranu na kołach waha się w przedziale od 23 kg (ekran bez ramion z zasłonami o szerokości 200 cm) do 48 kg (ekran spawalniczy 410 cm Long z ramionami bocznymi i lamelami spawalniczymi 300×2 mm i długości 190 cm). Z uwagi na częste przemieszczanie a także większe rozmiary przesłony spawalnicze mobilne wykonujemy z bardziej wytrzymałych profili. Jeżeli dodamy do tego masę grubszej folii wypełniającej w wyniku otrzymamy cięższy produkt o wysokiej wytrzymałości. Dlatego też ekrany spawalnicze mobilne wyposażamy w koła jezdne, które ułatwiają ich przemieszczanie. Dodatkową pomoc w przestawianiu parawanów zapewniają składane ramiona boczne, zmniejszające szerokość przegrody podczas jej przesuwania. Po rozłożeniu ramion otrzymujemy ekrany spawalnicze o szerokości  4,1 m dla serii KF200 i 4,3 m dla serii produktów KF210

Przegrody spawalnicze mobilne KinerFlex-Z z zasłonami foliowymi

KinerFlex to mobilne jedno częściowe lub trzyczęściowe przegrody spawalnicze oraz ochronne. Rama ekranu to stabilna konstrukcja z profili i rur stali wysokogatunkowej, pokryta niebieską (seria KF210) lub szarą (seria KF200), epoksydową powłoką lakierniczą. Zestaw zawiera zasłony spawalnicze PCV o gr. 0,4 mm, które są zawieszone za pomocą metalowych haczyków na rurze ocynkowanej. Ekran jest wyposażony w zestaw 4 kół jezdnych (w tym 2 z hamulcem)

Ekrany spawalnicze - wypełnienie z zasłon foliowych PCV

Ekrany spawalnicze z zasłon o grubości 0,4 mm

Mobilne przegrody spawalnicze KinerFlex-P570 z pasami folii 570x1 mm

KinerFlex to mobilne jedno częściowe lub trzyczęściowe przegrody spawalnicze oraz parawany ochronne. Stelaż przegrody to stabilna konstrukcja rurowa pokryta niebieską, epoksydową powłoką proszkową. Zestaw zawiera pasy folii spawalniczej o szerokości 570 mm i gr. 1 mm, które są zawieszone za pomocą metalowych obejm na rurze ocynkowanej. Stelaż przegrody spawalniczej jest wyposażony w zestaw 4 kół jezdnych (w tym 2 z hamulcem)

Ekrany spawalnicze wypełnione lamelami 570x1mm KinerFlex P570

Przegrody spawalnicze - stelaż z wypełnieniem o grubości 1 mm:

Przegrody spawalnicze mobilne KinerFlex-P300 z pasami folii 300x2 mm

KinerFlex to mobilne jedno częściowe lub trzyczęściowe ekrany spawalnicze oraz ochronne. Rama przegrody spawalniczej to stabilna konstrukcja rurowa pokryta niebieską, epoksydową powłoką proszkową. Zestaw zawiera pasy folii spawalniczej lub ochronnej o szerokości 300 mm i gr. 2 mm, które są zawieszone za pomocą metalowych obejm na rurze ocynkowanej. Ekran spawalniczy jest wyposażony w zestaw 4 kół jezdnych (w tym 2 z hamulcem)

Lamele spawalnicze do wypełnienia ekranów spawalniczych

Trudnopalne przegrody spawalnicze z folii o grubości 2 mm:

Ekrany spawalnicze stacjonarne Kiner z arkuszy 1400x0,4 mm

Stacjonarne parawany spawalnicze ES145 i ES200 służą przede wszystkim jako osłony stanowisk spawalniczych, szlifierskich a także stanowisk obróbki cieplnej. Filtrują szkodliwe dla zdrowia promieniowanie podczerwone a także osłaniają przed rozbłyskami światła niebieskiego emitowanymi przez łuk spawalniczy. Dodatkowo, pomimo zaledwie 0,4mm grubości wypełnienia, zapobiegają rozprzestrzenianiu się po za stanowisko spawalnicze rozżarzonych odprysków metalu a także iskier. Folia spawalnicza 1400×0,4 mm używana do wypełnienia ekranów spawalniczych jest trudnopalna.

Stałe ekrany spawalnicze to konstrukcja opierająca się na stalowej ramie i rozciągniętym pomiędzy górną i dolną poprzeczką arkuszem folii spawalniczej.

Stałe ekrany spawalnicze Kiner

Stacjonarne ekrany spawalnicze arkuszowe:

Ekrany spawalnicze / przegrody spawalnicze Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk a także Lublin i nie tylko...

Gwarantujemy szybką realizację zleconych zamówień i dostawę ekranów spawalniczych nie tylko do największych miast w Polsce jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Szczecin, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin. Od wielu lat współpracujemy z firmami kurierskimi i transportowymi, które zapewniają dostawę parawanów spawalniczych Kiner do dowolnego miejsca w kraju w czasie nie dłuższym niż 48h. Zazwyczaj jednak sama dostawa nie trwa dłużej niż 24 godziny. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie jednak każda realizacja ma jeden wspólny mianownik – możliwie najszybszy termin dostawy do klienta. Bez względu czy odbiorcą jest duża firma ze stolicy czy mały zakład z miasta jak Bieruń, Bytom, Piła, Płock, Toruń, Zamość, Łomża czy Olsztyn. Nasi klienci to także zakłady spawalnicze z miejscowości takich jak Tuchola, Koszalin, Kamień Pomorski, Zielona Góra, Żary, Legnica, Wałbrzych, Skierniewice, Starachowice, Dębica i wiele innych.

Ekrany spawalnicze Kiner - szybka dostawa