Menu Zamknij

Ekrany warsztatowe

Do czego służą ekrany warsztatowe?

Ekrany warsztatowe to przezroczyste przegrody wykonane z folii PCV o grubości od 0,4 mm do 2 mm. Ich głównym zadaniem jest wydzielanie stanowisk szlifierskich i spawalniczych. Ekrany warsztatowe wykonane z 2 mm folii zatrzymują odpryski rozżarzonego metalu, iskry i opiłki powstające podczas mechanicznej obróbki metali a także podczas spawalnia. Każdy ekran warsztatowy z certyfikowanej folii PCV bez względu na grubość filtruje 99,998% promieniowania podczerwonego a także ultrafioletowego i niebieskiego. Promieniowanie to emitowane przez łuk spawalniczy jest w tak dużej dawce, że stanowi zagrożenie dla zdrowia osób niewyposażonych w odzież ochronną a przebywających w otoczeniu stanowiska roboczego.

Mobilne ekrany warsztatowe z lameli 300x2 mm

Ekrany warsztatowe z lameli grubej folii PCV filtrujące promieniowanie świetlne a także zatrzymujące odpryski spawalnicze i szlifierskie.

Mobilne przegrody warsztatowe z pasów 570x1 mm

Ekrany lub inaczej przegrody warsztatowe z pasów folii PCV o grubości 1 mm filtrujące promieniowanie świetlne a także zatrzymujące drobne odpryski spawalnicze i szlifierskie.

Mobilne przesłony warsztatowe o grubości 0,4 mm

Przesłony warsztatowe z zasłon spawalniczych, które filtrują promieniowanie świetlne podczerwone, ultrafioletowe i niebieskie w 99,998%. Dostępne w 4 kolorach lub w postaci ciemnych zasłon z przezroczystym oknem.

Stacjonarne parawany warsztatowe z arkuszy o grubości 0,4mm

Parawany warsztatowe z arkuszy folii PCV, które filtrują promieniowanie świetlne podczerwone, ultrafioletowe a także niebieskie w 99,998%.

Jakie zalety posiadają ekrany warsztatowe?

Ekrany warsztatowe służą do odgradzania stanowisk roboczych od otoczenia. Ich niewielka waga i mobilność dzięki zamontowanym kółkom jezdnym sprawiają, że konstrukcjami można z łatwością manewrować. Stelaże spawalnicze wykonuje się z profili stalowych, co przekłada się na bardzo dużą stabilność. Dostępne w naszej ofercie łączniki pozwalają scalać ekrany spawalnicze w długie konstrukcje lub na budowanie boksów spawalniczych w kwadracie, prostokącie lub wielokącie. Ekrany warsztatowe a w zasadzie ich wypełnienie wykonane jest z materiału trudnopalnego, który nie ulega zapłonowi nawet pod bezpośrednim działaniem płomienia. Folia topi się lecz nie płonie, nie kapie także płonącymi kroplami. Topliwość materiału pozwala na samoczynne zasklepianie się otworów, które powstają po kontakcie z rozżarzonymi cząstkami metalu. Każdy ekran warsztatowy w naszej ofercie bez względu na kolor wypełnienia (czerwony, brązowy, zielony, ciemnozielony) spełnia wymagania normy spawalniczej PN-EN ISO 25980 (wcześniej EN 1598).

Potrzebne Ci są niestandardowe ekrany warsztatowe?

Oferujemy możliwość dostosowania produktu do Twoich potrzeb.
Szukasz systemu przesuwnego, indywidualnego sposobu mocowania lub innych rozwiązań?

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Czy ekrany warsztatowe są przezroczyste?

Przezroczyste ekrany warsztatowe

Każdy z czterech kolorów w jakim dostępne są ekrany warsztatowe jest w mniejszym lub większym stopniu przezroczysty. Folia w kolorze czerwonym jest najbardziej przezroczysta. Wykorzystuje się ją do budowy wejść na stanowiska warsztatowe. Pozwala zaobserwować co dzieje się wewnątrz przy naturalnym oświetleniu. Nawet, gdy nie trwają prace spawalnicze czy szlifierskie. Kolory brązowy i zielony to materiały o średnim stopniu przezroczystości i znajdują zastosowanie jako ekrany warsztatowe w formie ścian bocznych. Parawany warsztatowe oddzielające sąsiadujące ze sobą stanowiska zaleca się wykonywać z folii matowej w kolorze ciemnozielonym. Niewielka przezroczystość pozwala zaledwie na zaobserwowanie niewielkiego rozświetlenia łuku spawalniczego. Ekrany warsztatowe z folii matowej zapobiegają wzajemnemu oślepianiu się spawaczy czy szlifierzy.

Ekrany warsztatowe dla mechaników i blacharzy

W serwisach samochodowych świadczących usługi mechaniczne czy blacharskie ekrany warsztatowe to konieczny element wyposażenia. Praca z użyciem szlifierki, palnika czy spawarki to codzienność. Aby zapobiec uszkodzeniom np. karoserii lub nadtopieniu szyb snopem iskier dobrze jest wygrodzić stanowisko obróbki lekkimi parawanami warsztatowymi.

Dodatkowo materiał wypełniający przegrody PCV posiada właściwości samogasnące. Oznacza to, że w momencie kiedy działa na niego ogień folia PCV się topi i wydziela gęsty dym, jednak nie płonie i nie kapie płonącymi kroplami. Gdy jednak źródło ognia zniknie tworzywo samoczynnie przestaje się topić w czasie do 3 sekund. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się pożarów.

Ekrany warsztatowe dla mechaników i blacharzy

Parawany warsztatowe chroniące przed IR, UV

Lekkie parawany warsztatowe można ustawiać tak aby utworzyć szybkie i bezpieczne boksy spawalnicze. Ich konstrukcja umożliwia także ich łatwe przechowywanie, gdzie zestawione jeden przy drugim nie zajmują wiele miejsca. Wypełnienie w jakie wyposażamy ekrany warsztatowe filtruje 99,998% szkodliwego dla zdrowia ludzkiego promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego emitowanego przez łuk spawalniczy. Ciemniejsze wypełnienia doskonale tłumią też jaskrawe rozbłyski spawalnicze, dzięki czemu spawacze nie oślepiają innych pracowników warsztatu. Folie spawalnicze spełniają rygorystyczne wymagania zawarte w normie spawalniczej PN-EN ISO 25980.