Menu Zamknij
Przeciwpromienne lamele spawalnicze - wypełnienie ekranu spawalniczego kinerflex21p300

Ile waży folia spawalnicza?

Ile waży folia spawalnicza? Jej ciezar w porównaniu do folii standardowych jest większy. Wynika to z jej specjalnego składu, który sprawia, że folia ma kilka dodatkowych właściwości:

  • jest trudnopalna – nie płonie nawet podczas bezpośredniego oddziaływania płomienia na materiał. Topi się, intensywnie dymi ale nie płonie i nie kapie płonącymi kroplami jak pozostałe materiały PCV
  • filtruje promieniowanie świetlne emitowane przez łuk spawalniczych – ultrafioletowe, podczerwone a także niebieskie
  • występuje w czterech wariantach kolorystycznych o różnym stopniu przezroczystości – dzięki czemu można ja wykorzystywać w zależności od potrzeb np.
    • osłona wejścia do stanowiska spawalniczego z folii czerwonej najbardziej przezroczystej, wypełnienie w produktach takich jak np. ekrany spawalnicze
    • ściany boczne z folii brązowej lub zielonej o średniej przezroczystości,
    • wygrodzenia pomiędzy sąsiadującymi boksami spawalniczymi z folii ciemnozielonej o matowej powierzchni. Zapewnia ona optymalny komfort pracy spawaczom, którzy pracują obok siebie.

Stopień przezroczystości lameli nie ma wpływu na poziom ochrony przeciwpromiennej, który dla każdego z czterech kolorów (stopni przezroczystości) jest taki sam i wynosi 99,998%.

Waga folii spawalniczej

W tabeli prezentujemy wagę dla poszczególnych rodzajów folii spawalniczej w postaci lameli, pasów i arkuszy. Jej większy ciężar spowodowany jest używaniem specjalnych składników, dzięki którym gęstość materiału wynosi 1,2-1,3 g/cm3.Ile waży folia spawalnicza w rolce a jaki jest ciężar 1 mb określonego rodzaju folii? Sprawdź poniżej.

Rozmiar folii
(szerokość i grubość)
Waga rolki 50 mb
[kg]
Waga 1 mb
[kg]
Folia spawalnicza 300 x 2 mm
40 kg
0,80 kg
Folia spawalnicza 570 x 1 mm
35 kg
0,70 kg
Arkusze folii spawalniczej 1400 x 0,4 mm
40 kg
0,80 kg