Izolacja termiczna bramy przemysłowej
Jak zapobiegać stracie ciepła z hali lub magazynu? Dodatkowa izolacja termiczna bramy przemysłowej.
Izolacja termiczna bramy przemysłowej to problem każdego zarządcy obiektu magazynowego a także przemysłowego. Bramy i kurtyny przemysłowe wewnętrzne to ważny element hal przemysłowych. Bramy szybkobieżne, przesuwne, wahadłowe oraz kurtyny paskowe to najczęściej stosowane modele wewnątrz hal przemysłowych. Wybór bramy przemysłowej szybkobieżnej należy uzależnić od częstotliwości używania, miejsca montażu (wewnątrz lub na zewnątrz), a także możliwości otwierania bramy do połowy wysokości. Uszczelnienie bramowe w postaci rękawów dokowych uszczelnia przestrzeń pomiędzy naczepą ciężarówki a ścianą budynku, chroniąc towary przed wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto pozwala oszczędzać koszty energii oraz zapobiegać powstawaniu przeciągów.
Izolacja termiczna bram segmentowych z użyciem kurtyn PCV
Kurtyny przemysłowe to foliowe pasy PCV, które służą do izolacji cieplnej, akustycznej, ochrony przed kurzem i zanieczyszczeniami, a także do podziału przestrzeni w halach magazynowych i produkcyjnych. Przegrody PCV przemysłowe mogą być montowane w otworach bramowych, drzwiowych, ścianach zewnętrznych lub wewnętrznych. Kurtyny przemysłowe dzielą się na kilka rodzajów, w zależności od grubości, szerokości, kształtu i zastosowania pasów PCV.
Rodzaje kurtyn używanych do izolacji termicznej bram przeładunkowych
- Kurtyny standardowe – mają pasy PCV o grubości 2-4 mm i szerokości 200-400 mm. Są przezroczyste, lekko niebieskie i nadają się do temperatury pracy od -15°C do +50°C. Są najbardziej uniwersalne i stosowane w różnych branżach.
- Kurtyny żebrowane – mają pasy PCV o grubości 2-4 mm i szerokości 200-400 mm, ale z dodatkowymi żebrami o grubości 4-8 mm, które wzmacniają je mechanicznie i chronią przed zarysowaniami. Są przeznaczone do intensywnego ruchu towarowego i wózków paletowych. Mają podobne właściwości termiczne i kolorystyczne jak kurtyny standardowe.
- Kurtyny antystatyczne – mają pasy PCV o grubości 2-4 mm i szerokości 200-400 mm, które są pokryte specjalną warstwą zapobiegającą gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych. Są zalecane do zastosowań w przemyśle elektronicznym, farmaceutycznym, medycznym czy kosmetycznym, gdzie istnieje ryzyko wywołania iskry lub uszkodzenia wrażliwych urządzeń. Mają kolor szary lub biały i mogą pracować w temperaturze od -15°C do +50°C.
- Kurtyny chłodnicze – mają pasy PCV o grubości 2-4 mm i szerokości 200-400 mm, które są przeznaczone do pracy w niskich temperaturach, np. w chłodniach i mroźniach. Są elastyczne i nie pękają nawet przy -60°C. Mają kolor przezroczysty lub niebieski i zapewniają dobrą widoczność.
Jakie zalety mają izolacje termiczne z przegród PCV?
Izolacje termiczne z foliowych pasów PCV służą nie tylko do izolacji cieplnej ale także izolacji akustycznej, ochrony przed kurzem i zanieczyszczeniami. Ponadto wykorzystuje się je do podziału przestrzeni w halach magazynowych i produkcyjnych. Podstawowe zalety izolacji termicznych z folii PCV:
- Zatrzymują ciepło i zimno, zapobiegając stratom energii i utrzymując odpowiedni klimat w pomieszczeniach.
- Tłumią hałas do 30 dB, poprawiając komfort pracy i ograniczając zagrożenia dla zdrowia.
- Chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, rozprzestrzenianiem się kurzu, pyłu, dymu i oparów, a także szkodnikami, ptakami czy owadami.
- Umożliwiają swobodne poruszanie się między pomieszczeniami i strefami.
- Nie ograniczając dostępu do naturalnego światła.
Oferujemy możliwość dostosowania produktu do Twoich potrzeb.
Szukasz systemu przesuwnego, indywidualnego sposobu mocowania lub innych rozwiązań?
Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!
Czy termoizolacyjne przegrody paskowe można zamocować do każdej bramy przemysłowej?
Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – tak. Kurtyny paskowe mocuje się w otworach w których są już zamocowane segmentowe bramy przemysłowe, w drzwiach a także na ścianach zewnętrznych i stelażach. Jeżeli brama przemysłowa jest roletowa, segmentowa i zajmuje miejsce w nadprożu lub wyjeżdża do góry to konieczne jest zastosowanie dodatkowej konstrukcji wsporczej. Pozwoli ona na odsunięcie kurtyny od bramy na tyle aby umożliwić mechanizmowi bramy prawidłową pracę.