Menu Zamknij

Kurtyny na drzwi

Co to są kurtyny paskowe na drzwi?

Kurtyny na drzwi to przegrody wykonane z pasów PCV, które montuje się za pomocą zawiesi grzebieniowych. Ich podstawowym zadaniem jest izolacja termiczna i akustyczna oraz ochrona przed wiatrem, przeciągami a także opadami atmosferycznymi. Jednak najważniejsza zaleta kurtyn paskowych nadrwi jest fakt, że chroniąc światło otworu drzwiowego nie ograniczają ruchu. Podczas przechodzenia paski PCV do drzwi łatwo się rozsuwają a po przejściu samoczynnie wracają do swojego pierwotnego położenia zapewniając ciągłość izolacji.

Kurtyna drzwiowa z pasów 200x2 mm przezroczysta

Kurtyny na drzwi cena

Kurtyna Żebrowana na Drzwi z pasów PCV 200×2(6)mm

308,84 602,59 
Pasy żebrowane 200x2mm (z żebrami 6mm), z zakładem 36 mm Dedykowane do obsługi intensywnego ruchu towarowego Folia przezroczysta o lekko...

Kurtyna Paskowa z folii PCV Standard 200x2mm

304,58 722,40 
Pasy standard 200x2 mm z zakładem 36 mm Folia przezroczysta o lekko niebieskim zabarwieniu Temperatura pracy: od -15°C do +50°C...
Kurtyna na drzwi

Kurtyna na drzwi z folii PCV Standard 200x2mm

277,64 792,82 
Kurtyna na drzwi z pasów Standard 200x2 mm z zakładem 36 mm Folia przezroczysta o lekko niebieskim zabarwieniu Temperatura pracy:...
Kurtyna na drzwi

Kurtyna do drzwi szerokość 123 cm, pasy 200×2 mm

282,41 327,87 
Kurtyna drzwiowa s: 123 cm pasy standard 200x2 mm, gładkie zakład pasów 36 mm przepuszczalność światła >85% folia o delikatnym...
Kurtyna drzwiowa z pasów 200x2 mm

Kurtyna drzwiowa szerokość 100 cm, pasy 200×2 mm

221,79 235,57 
Kurtyna drzwiowa s: 100 cm pasy standard 200x2 mm, gładkie zakład pasów 36 mm przepuszczalność światła >85% folia o delikatnym...

Kurtyna drzwiowa mocowania

Płytki mocujące 200mm z PCV do kurtyn paskowych

Płytki mocujące z PCV do kurtyn paskowych

5,19 6,01 
Płytki mocujące EasyClick z wytrzymałego tworzywa PCV Dostępne rozmiary: 100mm...
Wieszak hakowy z tworzywa PCV do kurtyn paskowych

Wieszak hakowy EasyLine z tworzywa PCV

15,03  z VAT (12,22  netto)
Długość wieszaka 410mm. Możliwość łączenia wieszaków ze sobą w szynę...
Płytki mocujące 200mm

Blachy mocujące ze stali do pasów PCV

7,00 14,94 
Blachy ze stali nierdzewnej do kurtyn paskowych Dostępne szerokości: 10cm,...
Zawiesie grzebionowe, wieszak hakowy ze stali nierdzewnej INOX

Wieszak grzebieniowy ze stali nierdzewnej H17 INOX

36,24 80,26 
Wieszak grzebieniowy do pasów foliowych PCV Towar dostępny na sztuki.
Kurtyny paskowe zamiast drzwi to oszczędność miejsca

Kurtyna zamiast drzwi czy to dobre rozwiązanie?

Zastąpienie drzwi kurtyną paskową to rozwiązanie bardzo często spotykane w przejściach pomiędzy garażem a kotłownią, w długich korytarzach czy w ciągach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu a także w wejściach do obiektów handlowych czy usługowych w galeriach handlowych itp. Innymi słowy kurtyna zamiast drzwi sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tradycyjne drzwi drewniane, stalowe czy z PCV przez większą część doby są otwarte i wnika przez nie do wnętrza chłodne powietrze. Kurtyny paskowe do drzwi sprawdza się także tam, gdzie otwieranie drzwi może utrudniać ruch lub tam, gdzie nie pozwala na to brak miejsca po bokach otworu przejściowego.

Czy kurtyna na drzwi to dobry izolator cieplny?

Pasy PCV wykorzystywane do produkcji kurtyn paskowych na drzwi cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, który wynosi λ = 0,16 W/mK. W wolnym tłumaczeniu jest to jeden z lepszych izolatorów cieplnych wśród materiałów z tworzyw sztucznych. Lepszym współczynnikiem przewodności cieplnej może poszczycić się jedynie polistyren, który w formie spienionej  nazywany jest potocznie styropianem. Paski foliowe na drzwi można porównać do drewna, które jest uważane za dobry izolator termiczny a dla którego współczynnik przewodzenia ciepła wynosi λ = 0,12-0,23 W/mK., w zależności od gatunku drewna. Podsumowując można śmiało stwierdzić, że kurtyna na drzwi pomimo niewielkiej grubości bardzo dobrze izoluje termicznie i nie pozwala na mieszanie się ze sobą ciepłych i zimnych mas powietrza.

Kurtyna do drzwi jako izolator cieplny

Antyinsektowe kurtyny na drzwi czyli nowoczesna moskitiera.

Kurtyny na drzwi - moskitiera przeciw komarom

Ochrona przed komarami i muchami

Kurtyna na drzwi to nie tylko izolacje cieplna czy akustyczna to także doskonała ochrona przed insektami w okresie wiosenno-letnim. Zamontowana w drzwiach balkonowych czy tarasowych będzie chroniła przed wnikaniem owadów do mieszkania lub domu. Jeżeli paski na drzwi PCV zostaną wykonane z folii antyinsektowej o miodowym zabarwieniu to będzie ona dodatkowo uwalniała zapach trawy cytrynowej, który odstrasza owady.

Kurtyna na drzwi przeciw owadom

Kurtyna - zasłona PCV na drzwi tarasowe

Zasłona paskowa na drzwi tarasowe w wersji antyinsekt wzbogacona jest o środek biobójczy dla stawonogów. Mamy więc gwarancję, że przez co najmniej 2 lata kurtyna paskowa do drzwi nie tylko będzie chroniła wnętrze domu przed wnikaniem komarów, os, szerszeni, much, pająków ale też będzie je skutecznie unieszkodliwiała. Po okresie 2 lat nadal będzie chroniła wnętrze przed owadami jednak straci właściwości biobójcze i będzie stanowiła dla nich tylko fizyczną przegrodę. Podobnie jak kurtyny paskowe na drzwi z pasów folii standardowej.

Kurtyny drzwiowe PCV na dowolny wymiar

Potrzebujesz kurtyny PCV do swojej firmy, placówki publicznej, domu? Dobrze trafiłeś. Doradzimy, wycenimy i po akceptacji ceny przygotujemy kurtynę paskową, która zapewni izolację termiczną bram, drzwi i ciągów komunikacyjnych.

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Jak działają kurtyny na drzwi?

Zasadza działania kurtyn drzwiowych jest banalnie prosta. Kotara paskowa zbudowana jest z przymocowanej do nadproża listwy grzebieniowej na której zawiesza się pasy, które swobodnie zwisają. Pasy mocuje się w taki sposób aby nachodziły one na siebie wzdłuż długich boków, dzięki czemu nie będą pomiędzy nimi tworzyły się szczeliny a całe światło otworu wypełnione zostanie szczelną zasłoną paskową. Kurtyna PCV na drzwi z elastycznych pasów foliowych stanowi zaporę dla insektów, wiatru jednak zarówno ludzie jak i zwierzęta domowe czy gospodarskie mogą swobodnie przez nią przechodzić. Pasy bowiem bardzo łatwo się rozchylają a po przejściu samoczynnie wracają do swojej pierwotnej pozycji. Nie ma potrzeby otwierania i zamykania drzwi, wynoszą na taras tacę z kawą rozchylasz pasy i przechodzisz. Kurtynę za tobą zamyka grawitacja.

Jak działają kurtyny paskowe na drzwi?

Jak łatwo rozsuwa się zasłona plastikowa?

JAk łatwo rozsuwają się pasy na drzwi

Jeżeli zastanawiasz się czy Twoje dziecko poradzi sobie z przejściem przez kurtynę paskową w drzwiach to nie masz się o co martwić. Pasy do drzwi o szerokości 200 mm nie stanowią problemu nawet dla raczkujących bobasów. Bez trudu porodzą sobie z nimi osoby starsze czy niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Z doświadczenia wiemy, że paskowa kurtyna na drzwi nie stanowi wyzwania dla psa czy kota, ale chomik (lub mysz polna) a także papuga  ( lub wróble, sroki i inne ptaki) na pewno sobie z nią nie poradzą.

Zasłony do chłodni czyli paski na drzwi do komory chłodniczej

Kurtyny na drzwi do komory chłodniczej to rozwiązanie zapobiegające wnikaniu do wnętrza ciepłego i zarazem wilgotnego powietrza. Podczas wnoszenia towaru drzwi komory zazwyczaj pozostają otwarte i jeżeli trwa to zaledwie kilka minut to mikroklimat panujący wewnątrz ulega dużej zmianie. Wzrasta temperatura, powstaje mgła a urządzenia chłodnicze zaczyna pokrywać szron. Paski do chłodni całkowicie rozwiązują ten problem a jednocześnie nie utrudniają przenoszenia czy przewożenia towaru.

Kurtyny do chłodni

Pasy foliowe na drzwi bezpieczne dla środowiska

Folia PCV miękka i odporna wyprodukowana z materiałów eco przyjaznych środowisku

Kurtyny PCV na drzwi produkujemy z folii pochodzącej od europejskich firm jak Francuski Extruflex czy Niemiecki Jedi GmbH. Paski PCV na drzwi produkuje się na bazie plastyfikatorów Non-Phthalate. Oznacza to, że ich skład chemiczny jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dodatkowym atutem jest fakt, że kurtyny polimerowe na drzwi w całości podlegają recyklingowi. Po zakończeniu ich używania każdy element kurtyny na drzwi można oddać do ponownego przetworzenia, dzięki czemu nie będą one zalegały na wysypisku śmieci i nie będą wpływały negatywnie na stan planety.

Kurtyny na drzwi producent

Firma Kiner to krajowy producent kurtyn PCV do drzwi, dla przemysłu i innych gałęzi gospodarki. Posiadamy duże zaplecze magazynowe, dzięki czemu nawet największe zamówienia jesteśmy wstanie realizować od ręki. Uzupełniane na bieżąco stany magazynowe gwarantują szybką realizację oraz dostęp do elementów zapasowych, które można wymieniać jeżeli dojdzie do uszkodzenia kurtyny na drzwi. Oprócz zasłon plastikowych na drzwi w najbardziej standardowych wymiarach produkujemy kurtyny z PCV na dowolny wymiar podany przez klienta. Dopasowujemy również kurtyny do pracy w ekstremalnych warunkach jak chłodnie, laboratoria, zakłady elektrotechniczne czy zbrojeniowe.

Kurtyny paskowe na drzwi na wymiar - producent Kiner

Antywirusowe zasłony na drzwi wejściowe

W czasie pandemii COVID-19 wprowadziliśmy na rynek produkty, które ograniczają rozprzestrzenianie się patogenów w powietrzu i pozwalają na oddzielanie pomieszczeń (stref) o różnym poziomie czystości powietrza. Kurtyna paskowa na drzwi pozwala np. na oddzielenie poczekalni od pomieszczeń diagnostycznych w placówkach zdrowie czy szpitalach. Zastosowane na drzwiach wejściowych ograniczają wnikanie do wnętrza powietrza z drobnoustrojami a dodatkowe zastosowanie oczyszczaczy powietrza umożliwia tworzenie za pomocą kurtyn antywirusowych strefy bezpieczne przeznaczone dla pacjentów bez objawów infekcji wirusem SARS-COV-2.

Dystrybucja – kurtyna foliowa na drzwi Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Szczecin, Łódź, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn, Kielce, Opole, Słupsk, Koszalin, Toruń i inne miasta i miejscowości w Polsce w 48h.

Współpraca z kilkoma firmami dostawczymi jak GLS, InPost, DHL, DPD, Raben daje Państwu gwarancję, że nawet zarówno te małe kurtyny na drzwi PCV jak i duże przegrody paskowe do magazynów i hal produkcyjnych dotrą na miejsce w niespełna 48 h po zakończeniu etapu produkcji. Zazwyczaj jednak od momentu potwierdzenia przez Państwa zamówienia do chwili dostarczenia kurtyny paskowej nie mija więcej niż 24 h.

Kurtyny paskowe do drzwi dystrybucja na terenie całego kraju - kiner