Menu Zamknij

Kurtyny przemysłowe

Do czego służą kurtyny przemysłowe?

Przemysłowe kurtyny PCV jako izolatory cieplne

Kurtyny przemysłowe z grubych i elastycznych foliowych pasów PCV służą przede wszystkim do zabezpieczenia termicznego hal magazynowych i zakładów produkcyjnych. Zamontowane w świetle otworów bramowych chronią przed wnikaniem do wnętrza chłodnego powietrza w okresie jesienno-zimowych. W okresie wiosenno-letnim przemysłowe kurtyny paskowe zatrzymują wewnątrz powietrze schłodzone za pomocą klimatyzatorów i zatrzymują rozgrzane masy powietrza na zewnątrz obiektu.

Kotary przemysłowe do wygradzania przestrzeni w dużych obiektach

Dodatkowo kurtyny przemysłowe wykorzystuje się do podziału dużych przestrzeni na mniejsze sektory, do budowy  ścian zewnętrznych zadaszeń a także otwartych hal składowych i produkcyjnych. Wykonuje się z nich osłony maszyn, które działają w dwojaki sposób. Po pierwsze chronią maszynę przed kurzem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, przedłużając ich sprawność. Po drugie pełnią funkcję ekranów akustycznych. Tłumią hałas generowany przez maszynę, dzięki czemu pracownicy znajdujący się za przegrodą przemysłową PCV nie są narażeni na długotrwały i uciążliwy hałas.

Przemysłowe kurtyny drzwiowe i bramowe dla wózków widłowych

Kotara przemysłowa PCV z pasów 300×3 mm a także 400×4 mm mogą wypełniać także większe kurtyny drzwiowe lub bramy PCV, jeżeli wymagają tego specjalne warunki. Bez wątpienie będziemy mogli zaliczyć do nich intensywny ruch towarowy. Pasy PCV o większej grubości i szerokości  mają większą odporność mechaniczną, dzięki czemu mogą być eksploatowane z większą częstotliwością. Kolejnym warunkiem przemawiającym za używaniem kurtyn przemysłowych może być używanie do transportu sprzętu mechanicznego jak elektryczne wózki paletowe, wózki widłowe spalinowe czy akumulatorowe oraz samochody ciężarowe.

Kurtyny przemysłowe

Transparentne kurtyny ochronne

Wieszaki do kurtyn przemysłowych

Co wyróżnia kurtyny przemysłowe od standardowych?

Podstawowym parametrem kurtyn przemysłowych jest szerokość i grubość pasów folii PCV. Kurtyna przemysłowa zbudowana jest z pasów o szerokości 300 mm lub 400 mmm. A ich grubość wynosi od 3 mm do 4 mm. Oczywiście kurtyna PCV dedykowana do pracy w ciężkich warunkach może być wykonana z pasów foliowych żebrowanych. Jest to specjalny rodzaj pasów, który po obu stronach wzmocniony jest wzdłużnymi żebrami. Zwiększają one nie tylko wytrzymałość kurtyny foliowej ale także zmniejszają powierzchnię przylegania pasów do przewożonego towaru. Dzięki żebrowaniu powierzchnia styczna (tarcia) jest wielokrotnie mniejsza niż w przypadku pasów gładkich a co za tym idzie przez taką kurtynę przemysłową wózki przewożące towar mogą przejeżdżać z większą prędkością. Bez obaw o uszkodzenie towaru czy zerwanie pasa z zawiesia grzebieniowego.

Kurtyny przemysłowe żebrowane

Przemysłowe kurtyny magazynowe

Przemysłowe kurtyny magazynowe

Kurtyna magazynowa to zarówno kurtyna z folii w świetle bramy magazynowej jak i przegrody paskowe o dużej powierzchni wygradzające poszczególne sekcji magazynu. Dzięki kotarom magazynowym możliwe jest wytyczenie nie tylko boksów składowych ale także a może przede wszystkim pomieszczeń z własnym mikroklimatem. Pasy PCV są bowiem bardzo dobrym izolatorem termicznym i odpowiednio zamontowane mogą pełnić funkcję ścian izolacyjnych pomiędzy cieplejszymi i chłodniejszymi strefami hali magazynowej. Co jednak szczególnie ważne kurtyny magazynowe nie utrudniają ruchu. Elastyczne, foliowe pasy PCV pozwalają się łatwo rozchylać, dzięki czemu do wygrodzonej przestrzeni można wejść z każdej strony co może znacznie ułatwić dotarcie do potrzebnych w danej chwili, zmagazynowanych ładunków.

Kurtyny magazynowe

Przemysłowe kurtyny spawalnicze

Do kurtyn przemysłowych z całą pewnością możemy także zaliczyć kurtyny spawalnicze. Jest to szczególny rodzaj parawanów, które chronią przed promieniowaniem świetlnych emitowanym przez łuk spawalniczy a także przed rozżarzonymi odpryskami spawalniczymi oraz snopami iskier. Kotara PCV dla spawalnictwa produkowana jest ze specjalnej folii ScreenFlex, która filtruje 99,998% promieniowania ultrafioletowego oraz podczerwonego, które są szkodliwe dla zdrowia ludzi pracujących w pobliżu stanowisk spawalniczych. Oprócz kurtyn spawalniczych do kategorii produktów wygradzających stanowiska spawalnicze możemy dodać ekrany spawalnicze a także zasłony foliowe, których grubość wynosi zaledwie 0,4 mm.

Kurtyny przemysłowe spawalnicze

Techniczne kurtyny przemysłowe

Kurtyny przemysłowe PCV na dowolny wymiar

Potrzebujesz kurtyny PCV do swojej firmy, placówki publicznej, domu? Dobrze trafiłeś. Doradzimy, wycenimy i po akceptacji ceny przygotujemy kurtynę paskową, która zapewni izolację termiczną bram, drzwi i ciągów komunikacyjnych.

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Przemysłowe kurtyny do chłodni i mroźni

Mówiąc o kurtynach przemysłowych nie możemy zapomnieć o przemyśle chłodniczym. Jest to specjalistyczna gałąź bez której nie wyobrażamy sobie istnienia branży spożywczej, przetwórczej a także farmaceutycznej. Produkty wymagające przechowywania a także transportu w odpowiedniej temperaturze to nie lada wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Z pomocą w utrzymaniu zadanej temperatury w komorze chłodniczej czy w zapewnieniu ciągłości zimnego łańcucha dostaw przychodzą kurtyny do chłodni. Przemysłowe kurtyny chłodnicze zamontowane w drzwiach komory czy naczepy typu izoterma zapobiegają wnikaniu ogrzanego powietrza do wnętrza schłodzonej komory podczas załadunki i rozładunku ładunków.  Kurtyny termiczne pozwalają na wydajniejszy załadunek bez koniczności ciągłego zamykania i otwierania drzwi i bram podczas wjeżdżania z ładunkiem. Nie mówiąc już o utracie zadanej temperatury w komorze mroźniczej podczas załadunku.

Kurtyny do chłodni

Kurtyny przemysłowe do chłodni i mroźni

Kurtyny do ciężarówek TIR

Kurtyny do ciężarówek TIR

Głównym zadaniem paskowych, przemysłowych kurtyn do ciężarówek TIR a także izoterm mobilnych jest izolacja termiczna. Ochrona wnętrza izotermy przed wnikaniem rozgrzanych i wilgotnych mas powietrza pozwala uniknąć nadmiernego oszronienia elementów chłodniczych a  także ogranicza powstawanie mgły. Dzięki temu komora izotermy dłużej sprawnie ochładza wnętrze i nie wymaga tak częstego rozmrażania jak w przypadku braku kurtyn przemysłowych  w drzwiach kontenera. Jednak podstawową zaletą kurtyn do chłodni mobilnych jest zapewnienie stałej temperatury nie tylko w trakcie transportu ale także podczas załadunku i rozładunku. Kurtyny do ciężarówki pozwalają na spokojny rozładunek bez konieczności ciągłego przymykania drzwi kontenera i bez obaw o wzrost temperatury w izotermie.

Jakie funkcje pełnią kurtyny przemysłowe?

  • Izolują termicznie obiekty w których bramy przeładunkowe, segmentowe musza pozostać otwarte na czas przeładunku
  • Chronią przed wnikaniem do wnętrza wilgoci, opadów, wiatru i ograniczają przeciągi
  • Stanowią osłonę przed insektami, ptakami i gryzoniami, które często znajdują schronienie wewnątrz magazynów i uszkadzają magazynowane ładunki
  • Za ich pomocą można wydzielać strefy mikroklimatyczne a także pomieszczenia socjalne i strefy składowe
  • Redukują hałas o 35 dB
  • Osłaniają maszyny i linie produkcyjne a także transportowe przez zanieczyszczeniami z zewnątrz
  • Poprawiają komfort pracy, zmniejszają absencję chorobową i poprawiają efektywność pracowników
Przemysłowe kurtyny PCV z pasów 400 mm

Kurtyny przemysłowe producent

Kurtyna PCV w magazynie - produkt na wymiar

Produkcją przemysłowych kurtyn paskowych PCV zajmujemy się od ponad 20 lat. Każda wyprodukowana przez nas kurtyna foliowa wykonywana jest z największą starannością, przy użyciu nowoczesnego zaplecza sprzętowo-maszynowego. Dysponujemy także rozbudowanym zapleczem magazynowym, co umożliwia nam szybką realizację zarówno tym małych jak i dużych zleceń na skalę przemysłową. Produkowane przez nas kurtyny przemysłowe trafiają do naszych klientów za pośrednictwem jednaj z kilku współpracujących z nami firm kurierskich i spedycyjnych. Transport na terenie kraju realizowany jest zazwyczaj w ciągu 24h. Zdobyte przez lata doświadczenia idące w parze ze szkoleniami zawodowymi i nowoczesną linią produkcyjną gwarantują Państwu usługę na najwyższym poziomie. Jesteśmy w stanie wyprodukować paskowe zasłony przemysłowe w każdym rozmiarze, dla każdej branży i do pracy w ekstremalnie wymagających warunkach.

Produkcja kurtyn przemysłowych dla każdej branży

Realizowaliśmy kurtyny przemysłowe PCV dla branży farmaceutycznej, elektromechanicznej, zakładów zbrojeniowych, składów zbożowych, branży IT a także dla wojska, szpitali, fabryk, kopalni, hut i zakładów produkcyjnych. Nasi klienci to także właściciele centrów logistycznych, firm transportowych i mali przedsiębiorcy. Gwarantujemy, że dla nas każdy klient jest ważny i do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem.

Kurtyny przemysłowe producent

Dystrybucja – kurtyna przemysłowa Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Szczecin, Łódź, Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Olsztyn, Kielce, Opole, Słupsk, Koszalin, Toruń i inne miasta i miejscowości w Polsce w 48h.

Kurtyny przemysłowe na magazyn

Współpraca z kilkoma firmami dostawczymi jak GLS, InPost, DHL, DPD, Raben daje Państwu gwarancję, że nawet zarówno te małe kotary przemysłowe jak i duże paskowe kurtyny przemysłowe do magazynów i hal produkcyjnych dotrą na miejsce w niespełna 48 h po zakończeniu etapu produkcji. Zazwyczaj jednak od momentu potwierdzenia przez Państwa zamówienia do chwili dostarczenia przegrody przemysłowej nie mija więcej niż 24 h.