Sklep Kiner - osłony spawalnicze i materiały ochronne
Osłony spawalnicze chroniące otoczenie przed szkodliwym promieniowaniem podczerwonym i ultrafioletowym emitowanym przez łuk spawalniczy. Przegrody, które dodatkowo tłumią jaskrawe rozbłyski światła niebieskiego. Ponadto foliowe maty ochronne na blaty a także odzież ochronna stosowana podczas procesów spawalniczych.
Ekrany, czyli osłony spawalnicze mobilne i stacjonarne na stelażach:
Osłony spawalnicze w formie ścian z lameli 300x2 mm
Długie osłony spawalnicze z połączonych zasłon PCV - kotary
Stelaże do osłon spawalniczych
Wypełnienia do osłon spawalniczych czyli folie PCV w postaci arkuszy, lameli, pasów i zasłon:
Lamele 300x2 mm na osłony spawalnicze:
Pasy 570x1 mm do osłon spawalniczych:
Arkusze spawalnicze 1400x0,4 mm do osłon spawalniczych:
Osłony spawalnicze z zasłon foliowych:
Plandeki spawalnicze
Przezroczyste przegrody ochronne z pasów PCV:
Folia PCV do kurtyn ochronnych i maskujących:
Okucia do osłon spawalniczych i przegród ochronnych:
Osłony spawalnicze budowa
Wypełnienie osłony spawalniczej
Osłony spawalnicze to przede wszystkim wypełnienie z folii PCV. To właśnie lamele, pasy, arkusze i zasłony spawalnicze spełniają funkcję przeciwpromienną. Grubsze lamele zatrzymują także odpryski spawalnicze. Jednak samo wypełnienie nie gwarantuje sukcesu. Musi ono być do czegoś przymocowane i to w odpowiedni sposób. Dlatego też do wykonania prawidłowej osłony spawalniczej potrzebujemy także okuć mocujących pasy oraz stelaża do którego mocujemy okute pasy, lamele czy zasłony.
Okucia do osłon spawalniczych
Zasłony spawalnicze mocujemy na stelażu za pomocą haczyków metalowych. To rekomendowany i zarazem najszybszy sposób mocowania zasłon. Z kolei pasy spawalnicze 570mm i arkusze 1400mm powinny być mocowane przy użyciu obejm zaciskowych oraz mankietów przystosowanych do montażu na calowej rurze. Do lameli spawalniczych polecamy wieszaki grzebieniowe i blachy mocujące. Takie rozwiązanie pojawia się najczęściej w kurtynach spawalniczych.
Mocowanie okutej folii na stelażu lub konstrukcji budynku
Okute arkusze, pasy a także lamele czy zasłony musimy do czegoś przytwierdzić, i to w taki sposób aby swobodnie zwisały i wzajemnie na siebie zachodziły. Optymalnym rozwiązaniem są często stosowane stelaże w wersji mobilnej z kołami lub stacjonarne. Osłony spawalnicze na stelażu można przestawiać, przewozić i przenosić w dowolne miejsce. Zatem można uznać, że są bardzo praktyczne. Zdarza się też często, że okute materiały spawalnicze mocuje się do konstrukcji budynku (sufit, nadproże, belka stropowa) lub do profili i rur przymocowanych na stałe do ścian obiektu. Jest to rozwiązanie jak najbardziej prawidłowe jednak może być stosowane tylko w stacjonarnych warsztatach spawalniczych.

Osłony spawalnicze w czterech wariantach kolorystycznych
Przezroczyste osłony spawalnicze
Wszystkie osłony spawalnicze w naszej ofercie handlowej występują w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonej, brązowej, zielonej i ciemnozielonej. Każdy kolor cechuje się innym stopniem przezroczystości. Osłony spawalnicze w kolorze czerwonym mają największa przejrzystość, dlatego też rekomendowane są na parawany wejściowe do boksów spawalniczych. Nawet gdy nie trwa proces spawalniczy pozwalają na dostrzeżenie co dzieje się po drugiej stronie przegrody. Osłony spawalnicze brązowe (wysoka przezroczystość) a także zielone (średnia przezroczystość) to wypełnienia dedykowane na ściany boczne stanowisk spawalniczych. Dobrze tłumią rozbłyski spawalnicze, a jednocześnie pozwalają na dobrą obserwację obszaru wewnątrz stanowiska.
Osłona spawalnicza o matowej powierzchni
Czwartym kolorem w jakim występują osłony spawalnicze jest kolor ciemnozielony. Materiał w odróżnieniu od pozostałych różni się wykończeniem powierzchni, jest matowy. Trzy wcześniej omawiane wypełnienia mają gładką powierzchnię. Ciemnozielony kolor i matowa powierzchnia zapewniają najmniejszą przejrzystość folii PCV. Obserwację obszaru wewnątrz boksu możemy prowadzić tylko podczas spawania łukowego. W innym przypadku folia całkowicie uniemożliwia dostrzeżenie czegokolwiek po drugiej stronie osłony spawalniczej. Z uwagi na bardzo małą przezroczystość osłony spawalnicze matowe zalecamy do budowy wygrodzeń spawalniczych pomiędzy stanowiskami. Zapewnią one odpowiedni komfort pacy spawaczom na sąsiadujących stanowiskach spawalniczych i zminimalizują ryzyko wzajemnego oślepiania się rozbłyskami świetlnymi.
Czerwone wypełnienie osłon spawalniczych

Brązowe wypełnienie osłon spawalniczych

Zielone wypełnienie osłon spawalniczych

Ciemnozielone wypełnienie osłon spawalniczych

Osłony spawalnicze Kiner
Dedykowane dla zawodów specjalistycznych osłony spawalnicze chronią przed oparami, intensywnym światłem widzialnym i niewidzialnym (IR, UV) a także iskrami. Ważną cechą oferowanych przez nas osłon spawalniczych jest to, że nie ograniczają manewrów konstrukcjami nad którymi trwają prace spawalnicze lub szlifierskie. Osłony w formie kurtyn paskowych pozwalają ponadto na swobodne przechodzenie przez kurtynę w dowolnym miejscu. Ekrany spawalnicze mobilne natomiast z łatwością można przesuwać i ustawiać tak aby osłaniały przed promieniowaniem świetlnym a nie przeszkadzały w pracy spawaczy. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele produktów zapewniających ochronę przed czynnikami szkodliwymi będącymi efektem prac spawalniczych a także szlifierskich. Dzięki temu bez problemu każdy może skompletować profesjonalne wyposażenie swojego warsztatu.
Solidne osłony spawalnicze zapewniające bezpieczeństwo
Profesjonalne osłony spawalnicze marki Kiner wyróżnia to, że nie utrudniają pracy a czynią ją bardziej bezpieczną. Solidne ściany spawalnicze dają ochronę przed snopami iskier a także rozżarzonymi odpryskami spawalniczymi. Dodatkowo tłumią niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego szkodliwe promieniowanie podczerwone a także ultrafioletowe. Zapewnienie optymalnej ochrony możliwe jest dzięki stosowaniu do budowy osłon spawalniczych najwyższej jakości materiałów spawalniczych, które bardzo często oprócz osłony przed odpryskami i promieniowaniem dają możliwość krótkotrwałej obserwacji procesu spawalniczego dzięki swojej przezroczystości. Jest to szczególnie istotne, dla osób pomagających spawaczom w ich pracy. Dzięki możliwości obserwacji stanowiska spawalniczego wiedzą kiedy trwa spawanie czy szlifowanie i wejście za osłonę spawalniczą grodzi niebezpieczeństwem.
Jakie zalety spawalnicze mają osłony spawalnicze Kiner?

Ochrona przed promieniowaniem podczerwonym i UV
Osłony spawalnicze zapewniają niemalże 100% poziom ochrony przed negatywnymi skutkami oddziaływania na człowieka promieniowania podczerwonego IR a także ultrafioletowego UV. Dotyczy to przede wszystkim osób, które nie są wyposażone w indywidualną odzież spawalniczą a znajdują się w pobliżu stanowisk na których wykonywane są prace spawalnie. Osłony Kiner spełniają surowe wymagania normy spawalnicze ISO 25980, która określa, że poziom tłumienia promieniowania musi być na poziomie co najmniej 99.998%.

Osłony spawalnicze chroniące przed odpryskami i iskrami
Trudnolany materiał z którego wykonuje się osłony spawalnicze niweluje ryzyko rozprzestrzeniania się otwartego ognia. Folia spawalnicza nie płonie. Podczas, gdy oddziałuje na nią płomień lub rozżarzony odprysk topi się i nie kapie płonącymi kroplami. Odpryski spawalnicze odbijają się od osłon a jeżeli wypalą w niej dziurę, dzięki dużej topliwości samoczynnie się ona zasklepi.

Ochrona przed prześwietleniem i poparzeniami skóry
Przegrody spawalnicze tłumią jaskrawe rozbłyski światła emitowanego przez łuk spawalniczy a dodatkowo w dużym stopniu hamują promieniowanie podczerwone i UV. Dzięki temu chronią one rogówkę i siatkówkę oka przed poparzeniami, w wyniku których może dojść do czasowego a nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto dzięki osłonie przed odpryskami zapobiegają poparzeniom skóry osób niewyposażonych w kombinezony ochronne a pracujących w sąsiedztwie stanowisk spawalniczych.

Osłony chroniące spawaczy przed światłem odbitym
W wyniku spawania łukiem elektrycznym wytwarzane jest promieniowanie świetlne, które jest szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Dlatego też tak ważne jest wyposażanie spawaczy w specjalistyczną odzież ochronną. Dodatkowym zagrożeniem dla zdrowia spawacza jest promieniowanie odbijające się od przeszkód w obrębie stanowiska spawalniczego. Stanowi to podwojenie dawki promieniowania na jaką narażony jest pracownik. Osłony spawalnicze odbijają zaledwie niecałe 10% promieniowania, pochłaniając przy tym resztę.

OSłony spawalnicze to także dobre ekrany akustyczne
Przegrody spawalnicze wykonane z folii PCV stanowią także dobrą osłonę przed falami dźwiękowymi. Potrafią niwelować poziom hałasu obniżając jego natężenie o 30-35 dB. Co bez wątpienia znacząco wpływa na poprawę komfortu pracy na i tak głośniej hali produkcyjnej, budowie i innych miejscach, w których niezbędne jest wykonanie prac spawalniczych a także szlifierskich.

Ochrona przed oparami, pyłami a także dymem
Oprócz wymienionych wcześniej zadań, jakie spełniają osłony spawalnicze Kiner, pełnią one jeszcze jedną ważną funkcję. Ograniczają rozprzestrzenianie się pyłów, dymu i oparów jakie powstają podczas obróbki metali i prac spawalniczych. Zastosowanie w parze z osłonami spawalniczymi systemów wentylacyjnych minimalizuje ryzyko wystąpienia zadymienia w skutek prac spawalniczych.