Menu Zamknij

PCV Expert Kiner Polska

Doradztwo z zakresu doboru folii PCV do zastosowań przemysłowych i indywidualnych PCV Expert Kiner

PCV Expert Kiner Polska to zespół naszych doradców, którzy codziennie od poniedziałku do piątku dzielą się z Państwem doświadczeniem a także wiedzą w dziedzinie doboru optymalnych rozwiązań izolacyjnych z folii PCV. Doradzamy w zakresie planowania, projektowania i wykonawstwa kurtyn PCV . Jesteśmy obecni na krajowym rynku już od 2004 roku. W tym czasie zrealizowaliśmy tysiące projektów i doradzaliśmy niezliczonym rzeszą klientów. Zarówno tych biznesowych jak i indywidualnych. Jeżeli mają Państwo jakieś pytanie dotyczące oferowanych przez nas rozwiązań chętnie pomożemy. Wspólnie dobierzemy optymalny system wygrodzeń sekcji, pomieszczeń, osłon do maszyn a także kurtyn izolujących termicznie, akustycznie, przeciwpyłowo.

PCV Expert - odpowiemy na wszystkie pytania dotyczace folii paskowej, plandek i kurtyn

Nasi Eksperci z branży PCV czekają na Twój kontakt od poniedziału do piątku w godz. 9:00-17:00
Podpowiadamy, doradzamy, przy większych zamówienia wynegocjijemy korzystną cenę

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

PCV Expert poleca folie paskowe i arkuszowe

PCV Expert - doradzamy jak długie mogą być kurtyny z pasów i jaki ruch mogą obsługiwać

Od czego zależy długość kurtyny paskowej - Expert PCV podpowiada

Bezpieczna długość jaką mogą mieć przegrody PCV z pasów foliowych zależy od kilku czynników. Po pierwsze od szerokości pasa. Jako drugie od jego grubości i ewentualnego wzmocnienia żebrami. Po trzecie od rodzaju / gatunku folii PCV. Po czwarte od przewidywanego natężenia ruchu pieszego a także mechanicznego i rodzaju przewożonych ładunków. Kurtyny przemysłowe zalecamy wykonywać z pasów szerokich a także grubych i żebrowanych o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Kurtyny paskowe do bram magazynowych, na wygrodzenia sekcji a także kurtyny do drzwi można produkować z folii o szerokości do 300 mm i grubości 3 mm. Piątym czynnikiem wpływającym na maksymalną długość pasów w kurtynie jest mocowanie pasów z zakładem. Jako PCV Expert podpowiadamy, że każdy stopień zakładu (1 ząb grzebienia, 2 zęby, 3 zęby) umożliwiają zwiększenie długości o 0,5 m.

Maksymalne długości pasów bez zakładu

  • 100×2 mm –  do 2 m
  • 125×2 mm – do 2,5 m
  • 200×2 mm  – do 3 m
  • 200×2(6) mm żebrowana – do 3,5 m
  • 300×3 mm – do 4,5 m
  • 300×3(7) mm żebrowana – do 5 m
  • 400×4 mm – do 6 m
  • 400×4(8) mm żebrowana – do 7 m
Kurtyna paskowa wzmacniana z czerwonym pasem sygnalizacyjnym. Całość z folii PCV żebrowanej Extruflex

Zakład pasów - PCV Expert wyjaśnia

Mocowanie pasów z zakładem poprawia stabilność przegrody a także izolację zarówno termiczną, akustyczną jak i pyłową. Zakład podstawowy na 1 ząb to najczęściej wybierany rodzaj mocowania pasów w kurtynie.Pozwala wydłużyć kotarę o 50 cm. Jeszcze większą stabilność kurtyny gwarantuje zakład na 2 zęby, a maksymalna wysokość przegrody może być większa o 100 cm. Niestety wraz z wielkością zakładu wzrasta liczba pasów potrzebnych do wykonania kurtyny. Tym samym rosną też jej koszty. Bardzo rzadko produkujemy kurtyny paskowe z zakładem na 3 zęby. Zakład ten możliwy jest do wykonania tylko przy pasach 300 mm i 400 mm. Właściwie jako PCV Expert spotykaliśmy się z takimi zamówieniami tylko wtedy, gdy potrzebna była kurtyna o długości 7,5m do 8,5m.

Jak mocować kurtyny paskowe - podpowiada Ekspert PCV

Wieszaki grzebieniowe do kurtyn paskowych zostały tak zaprojektowane aby możliwy był montaż zarówno od dołu (do sufitu, nadproża, stelaża) jak i od czoła (na ścianie, nadprożu, stelażu).  W zależności od podłoża do mocowania listwy używamy kołków montażowych a także śrub lub wkrętów.

Jaka ciężka jest standardowa folia paskowa?

Rozmiar pasa (szerokość x grubość)Waga rolki (50mb)Waga 1mb
100mm x 2mm12,2 kg0,24 kg
125mm x 2 mm15,2 kg0,3 kg
200mm x 2mm24,4 kg0,49 kg
200mm x 3mm33 kg0,66 kg
300mm x 2mm33 kg0,66 kg
300mm x 3mm50 kg1 kg
400mm x 3mm75 kg1,5 kg
400mm x 4mm100 kg2 kg

PCV Expert wyjaśnia dlaczego pasy foliowe to dobry izolator termiczny

Współczynnik przenikania ciepła przez folię PCV jest parametrem charakteryzującym materiał z punktu widzenia ochrony cieplnej. Im niższa jest jego wartość tym materiał gorzej przewodzi ciepło, a co za tym idzie lepiej izoluje termicznie. Dla produkowanych przez nas kurtyn paskowych współczynnik ten wynosi zaledwie λ = 0,16 W/mK. Jest to wynik porównywalny do drewna konstrukcyjnego, iglastego. Jest ono powszechnie uznawane za jeden z najlepszych izolatorów termicznych w budownictwie. Wyższą izolacją termiczną wśród materiałów PCV może poszczycić się jedynie PS (polistyren) czyli popularny styropian.

Współczynnik przenikania ciepła przez tworzywa sztuczne