Menu Zamknij
Kurtyny na rolkach - kurtyny przesuwne

Plandeki na szynach

Podwieszane plandeki na szynach

Plandeki na szynach podwieszanych to system ułatwiający ich szybkie przesuwanie, bez konieczności używania dużej siły. Rolki łożyskowe pozwalają na gładkie toczenie się wózków wewnątrz szyny i płynną pracę na całej długości systemu. Plandeki na szynach mocuje się od spodu do sufitu, nadproża czy stelaża. Dzięki okuciom do plandek możliwe jest mocowanie szyn od czoła do ścian i stelaży. Dzięki dedykowanym uchwytom montaż systemu jest łatwy i bezpieczny.

Plandeki przesuwne podwieszane - plandeki na szynach

Elementy zestawu plandeki na szynach

Plandeki podwieszane na szynach - udźwig

Duża siła udźwigu jaką mają plandeki na rolkach pozwala na budowanie z nich wysokich i nieskończenie długich przesuwnych kotar plandekowych. Wózki łożyskowe na których poruszają się plandeki mają udźwig 380 kg. Szyny natomiast cechują się wytrzymałością o wartości 4,6 kN. Oznacza to, że szyna odkształca się, gdy ciężar wózka przekroczy 468 kg. Wówczas wózek może się wysunąć z szyny i system przesuwny ulega uszkodzeniu. Dla ułatwienia warto dodać że standardowa plandeka waży około 650 g/m2 a plandeki spawalnicze z folii PCV są jeszcze lżejsze. Licząc w zaokrągleniu standardowa plandeka o szerokości 5 m i wysokości 5 m waży około 17 kg, a więc dużo poniżej udźwigu systemu szynowego.

Plandeki na rolkach

Materiały plandekowe polecane do systemu szynowego

Kotary spawalnicze na szynach

Plandeki i zasłony spawalnicze połączone w długie kotary spawalnicze z powodzeniem mogą być mocowane za pomocą systemu szynowego. Instalacja plandek czy kotar na szynach pozwoli na osłonięcie otoczenia stanowiska spawalniczego a w razie konieczności po zsunięciu na uzyskanie otwartej przestrzeni na hali.