Menu Zamknij

Osłony antywirusowe

Osłony antywirusowe

Osłony antywirusowe z przezroczystej folii PCV o grubości 1mm lub 2mm zapobiegają bezpośredniej transmisji patogenów na osoby zdrowe. Stanowią fizyczną barierę ograniczającą rozprzestrzenianie się wirusów w tym COVID-19, bakterii a także grzybów przenoszonych drogą kropelkową.

Przegroda ochronna antywirusowa

Przegroda ochronna PCV

496,43 566,17 
Przezroczysty ekran ochronny z  folii PCV do restauracji, kawiarni, salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych i salonów urody Kolor stelaża: biały lub czarny Szerokość: 145 cm lub 200 cm Wysokość:...
Przyłbica ochronna z przejrzystej folii PCV

Przyłbica ochronna na twarz

19,07 24,11 
Dostępna w dwóch rozmiarach L i XL Regulowana wielkość obwodu głowy Lekka oraz łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji
Foliowa osłona antywirusowa przeciw chorobom COVID-19 grypa

Osłona antywirusowa podwieszana

175,89 344,40 
Osłona antywirusowa z arkusza solidnej i przejrzystej folii PCV. Górna krawędź płata połączona jest z lekkim kątownikiem aluminiowym, z dwoma oczkami montażowymi, umożliwiającymi przytwierdzenie osłony do sufitu za...
Zasłony ochronne, transparentne KIN-0

Zasłona ochronna transparentna 0,4mm

185,98 338,25 
Przezroczysta zasłona ochronna Szerokość zasłony: 1400mm; grubość: 0,4mm Temperatura pracy: od 0°C do +50°C W komplecie stalowe haczyki mocujące

Budowa i działanie osłony antywirusowej z folii PCV

Oslony antywirusowe zasada działania

Budowa osłony antywirusowej

Osłony antywirusowe wykonuje się z arkuszy folii PCV. W zakresie temperatur od -15°C do +50°C materiał jest elastyczny a także odporny na zarysowania, pęknięcia i załamania.

Arkusz foliowy ma 100cm wysokości i maksymalnie 50m szerokości. Jednak z przyczyn czysto praktycznych rzadko wykonuje się osłony o szerokości przekraczającej 200cm. 

Do górnej krawędzi arkusza przymocowany jest lekki, aluminiowy kątownik o wymiarach ramion 2cm x 2cm a także płaskownik, który dociska folię do kątownika. Długość elementów aluminiowych docinana jest w zależności od wymiarów zamówionej osłony.

Aluminiowy kątownik wyposażony jest w dwa oczka montażowe, do których przywiązuje się linki lub żyłki, które z drugiej strony mocuje się do wcześniej przygotowanych uchwytów w suficie.

Zasada działania osłon antywirusowych

Osłony antywirusowe tworzą fizyczną przegrodę dla pary wydychanej przez człowieka czy to podczas oddychania, rozmowy czy kichania.

Wydychane krople pary mogą zawierać wirusy, bakterie lub grzyby.

Oslony antywirusowe zasada działania

 W przypadku, gdy rozmówców nie oddziela przegroda fizyczna  lub odległość powyżej 10m unoszące się w powietrzu kropelki mogą a w zasadzie osiadają na drugim człowieku. Wówczas dochodzi do infekcji przez przenoszone droga kropelkową patogeny.

Osłona antywirusowa stanowi przegrodę dla unoszącej się pary, śliny czy innych wydzielin. Podczas konwersacji osiadają one na powierzchni folii i nie przedostają się na drugą stronę. W ten sposób zmniejszamy ryzyko zakażenia.

Osłony antywirusowe - dezynfekcja i czyszczenie

Osłony antywirusowe - czyszczenie i dzeynfekcja

Do dezynfekcji osłon antywirusowych stosuje się środki zawierające zarówno aminy, związki tlenowe jak i alkohole, a także ich mieszaniny.

Do standardowego czyszczenia można używać wszelkich dostępnych na rynku środków czyszczących. Materiał oprócz dużej wytrzymałości mechanicznej jest także odporny na działanie środków chemicznych.

Powierzchnia arkusza jest gładka co z pewnością ułatwia utrzymanie osłony w czystości.