Menu Zamknij

Przegrody spawalnicze

Przegrody spawalnicze

Przegrody spawalnicze to wykonane z folii PCV ekrany, kotary i parawany spawalnicze, które filtrują szkodliwe dla zdrowia promieniowanie świetlne. Dodatkowo jeżeli folia PCV wypełniająca przegrody spawalnicze ma grubość minimum 2 mm zatrzymuje rozżarzone odpryski spawalnicze a także snopy iskier powstające podczas mechanicznej obróbki elementów metalowych.

Przegrody spawalnicze czerwone marki Kiner do osłony stanowisk spawalniczych

Spawalnicze przegrody przemysłowe

Przegrody spawalnicze przemysłowe przeznaczone do zastosowań w halach do wydzielania boksów i sekcji zarówno spawalniczych jak i szlifierskich. Wygrodzenia dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych folii o różnym stopniu przezroczystości. Kotary spawalnicze wykonujemy z zasłon o grubości 0,4mm lub 1mm natomiast ściany spawalnicze to przegrody z grubej 2mm folii PCV, które dodatkowo zatrzymują odpryski spawalnicze a także iskry.

Przegrody przemysłowe dla branży spawalniczej

Mobilne i lekkie przestawne przegrody spawalnicze

Przegrody spawalnicze na stelażach mobilnych lub lekkich stelażach przestawnych. Oprócz przezroczystości wypełnienia do wyboru mają Państwo wersje o różnych długościach wypełnień (short / long). Dostępne są ponadto ekrany spawalnicze standardowe o szerokości 2 metrów (1,45 m w przypadku ekrany przestawnego) a  także rozkładane, które posiadają ramiona boczne zwiększające szerokość przegrody aż do 4,1 metra.

Przegrody spawalnicze o szerokości do 2 metrów

Przegrody spawalnicze rozkładane

Niestandardowa przegroda spawalnicza na wymiar

Oferujemy możliwość dostosowania produktu do Twoich potrzeb.
Szukasz systemu przesuwnego, indywidualnego sposobu mocowania lub innych rozwiązań?

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Jakie cechy sprawiają, że przegrody spawalnicze są tak wyjątkowe?

Prześwietlenie oczu podczas obserwacji spawania zostaje wyeliminowane dzięki lamelom spawalniczym - przegrody spawalnicze filtrujące IR i UV
  • zatrzymują 99,998% promieniowania emitowanego przez łuk spawalniczy
  • zapewniają ochronę osób przebywających w pobliżu stanowiska spawalniczego zgodnie z wymogami normy spawalniczej ISO 25980:2014
  • materiał nie ulega przyspieszonym procesom starzenia pod wpływem promieniowania UV
  • przegrody spawalnicze dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonej, brązowej, zielonej , ciemnozielonej matowej
  • każdy kolor cechuje inny stopień przepuszczalności światła widzialnego – rozbłyski spawalnicze
  • materiał należy do klasy palności B1 – przegrody  spawalnicze z folii PCV nie płoną i gasną samoczynnie po zniknięciu źródła ognia

Przegrody spawalnicze zgodne z wymogami normy ISO 25980

Norma PN-EN ISO 25980:2014“Zdrowie i bezpieczeństwo przy spawaniu i procesach pokrewnych — Przezroczyste zasłony spawalnicze, taśmy i ekrany do procesów spawania łukowego”, określa wymagania bezpieczeństwa dla przezroczystych zasłon spawalniczych, pasków i ekranów, które mają być stosowane do ochrony miejsc pracy przed otoczeniem, w którym stosowane są procesy spawania łukowego.  Będące przedmiotem naszej oferty przegrody spawalnicze posiadają certyfikaty potwierdzające spełnianie wymagań normy spawalniczej i zgodnie z jej wymogami chronią osoby, które nie są bezpośrednio zaangażowane w proces spawania, ale pracują w tym samym obszarze, w którym występuje niebezpieczne promieniowanie i rozpryski z łuków spawalniczych.

przegr

UWAGA!!!
Powyższa norma nie ma zastosowania do procesów spawalniczych, w których stosuje się promieniowanie laserowe.

Stopnie przezroczystości jakimi cechują się przegrody spawalnicze

Przede wszystkim należy zauważyć, że bez względu na kolor czy grubość folii stopień ochrony przez szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem ultrafioletowym (UV) a także podczerwonym (IR) jest taki sam i wynosi 99,998%. Czym zatem różnią się przegrody spawalnicze o różnych barwach folii wypełniających? Każdy z czterech kolorów (czerwony, brązowy, zielony i ciemnozielony) charakteryzuje się innym stopniem przezroczystości. Przez osłony spawalnicze wykonane z folii o dużej przezroczystości można obserwować wnętrze boksów spawalniczych nawet, gdy nie są one rozświetlane przez jaskrawe światło łuku spawalniczego. Materiały o średniej przezroczystości zapewniają mniejszy komfort obserwatorowi. Natomiast folia ciemnozielona umożliwia dostrzeżenie jedynie stłumionych rozbłysków spawalniczych. Dlatego też najlepiej nadaje się na oddzielanie sąsiadujących ze sobą stanowisk spawalniczych.

Cztery kolory pasów spawalniczych -wizualizacja stopnia przezroczystości

Czerwone przegrody spawalnicze o dużej przezroczystości

Materiały spawalnicze cechujące się największym stopniem przezroczystości oznaczone są kolorem czerwonym. Zapewniają one ochronę oczu i skóry przed promieniowaniem UV a także IR. Filtrują jaskrawe rozbłyski światła niebieskiego i pozwalają na krótkotrwałą obserwację wnętrza stanowiska spawalniczego podczas pracy. Folie spawalnicze, nie mają na celu zastąpienia filtrów spawalniczych. Do celowego oglądania łuków spawalniczych stosowane są inne środki ochrony jak przyłbice a także maski spawalnicze. Przegrody czerwone stosuje się najczęściej w wejściach do poszczególnych stanowisk spawalniczych.

Parawany PCV o średnim stopniu przezroczystości

Średnią przezroczystością cechują się materiały oznaczone kolorem brązowym a także zielonym. Podobnie jak folie czerwone zapewniają one wysoki stopień ochrony przed szkodliwym promieniowaniem świetlnym a także umożliwiają obserwację wnętrza stanowiska spawalniczego podczas, gdy jest ono rozświetlane przez światło łuku elektrycznego. Nie służą jednak tak samo jak żadna inna folia PCV do celowego oglądania łuków spawalniczych. Przegrody brązowe i zielone używane są do wygradzania stanowisk spawalniczych.

Matowe ekrany spawalnicze w kolorze ciemnozielonym

Przegrody spawalnicze o najmniejszej przezroczystości mają po pierwsze ciemnozieloną, niemalże czarną barwę, po drugie matową powierzchnię. Folie wypełniające o większej przezroczystości mają powierzchnię gładką i błyszczącą. Przegrody matowe umożliwią dostrzeżenie jedynie jaskrawych rozbłysków spawalniczych, które i tak są mocna stłumione. Dlatego też matowe wygrodzenia spawalnicze służą przede wszystkim jako przegrody pomiędzy sąsiadującymi ze sobą boksami spawalniczymi. Zapobiegają wzajemnemu oślepianiu się spawaczy łukami spawalniczym, co znacznie poprawia komfort a także bezpieczeństwo pracy.

Przegroda spawalnicza PCV- stelaże, mocowania i wypełnienia

W ofercie posiadamy nie tylko gotowe przegrody spawalnicze PCV. Wszystkie elementy wygrodzeń można zamówić osobno i sprawić, że wykonana przegroda spawalnicza będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Stelaże i ich pojedyncze elementy, okucia, systemy przesuwne a także folie spawalnicze wypełniające. Ponadto oferujemy usługę wykonania pod indywidualne zamówienia stalowych stelaży oraz ram do budowy ścian stałych w spawalniach.

Ramy do budowy przegrody spawalniczej mobilnej i przenośnej

Okucia i system podwieszany przesuwny na jakim mocuje się przegrody PCV

Przegrody lamelowe - 2 mm wypełnienia spawalnicze

Przegrody pasowe - wypełnienia spawalnicze

Przegrody arkuszowe - spawalnicza folia arkuszowa

Przegrody z zasłon PCV