Menu Zamknij

Plandeki

Plandeki

Co to są plandeki?

Plandeki to płachty materiału o dużych rozmiarach. Wykonuje się je z tkanin jak bawełna, len, włókna syntetyczne, które się następnie nasącza substancją hydrofobową, powleka gumą lub tworzywem sztucznym (np. poliestrem). Głównym zadaniem jakim spełniają plandeki jest ochrona przed wiatrem a także opadami. Plandeki stosuje się w transporcie i rolnictwie jako obudowy skrzyni ładunkowych, osłony płodów rolnych a także jako ściany działowe składów i hal produkcyjnych, zadaszenia, ściany altan, przegrody bramowe czy osłony spawalnicze.

plandeki na wymiar wodoodporne

Producent - plandeki powlekane

Produkujemy plandeki z materiału obustronnie powleczonego tworzywem PCV. Wykończenie lakierem akrylowym z jednostronnym połyskiem. Krawędzie płachty zgrzewamy podwójnie co zwiększa ich wytrzymałość w miejscu okucia oczkami. Standardowo oczkujemy górną krawędź plandeki co 40 cm. Nie ma oczywiście problemu z okuciem plandeki na każdej krawędzi. Odstęp pomiędzy oczkami według zlecającego.

Materiału plandekowy - specyfikacja techniczna

 • tkanina – 100% PES, 11000 dtex;
 • wykończenie – lakier akrylowy;
 • gramatura – 650 d/m2, norma ISO 2286-2;
 • skład:
  • tkanina – 28 %
  • powłoka 72 %;
 • wytrzymałość na rozrywanie – ISO 1421:
  • osnowa – 3000 N/5cm
  • wątek – 2800 N/5cm;
 • wytrzymałość na rozdzieranie – DIN 53 363:
  • osnowa – 280 N
  • wątek – 280 N;
 • przyleganie PCV do poliestru – 95 N/5 cm Norma ISO 2411
 • wytrzymałość na temperatury -30℃/+70℃ Norma BS 3424 metoda 10
 • migracja niektórych elementów – EN71-3:2013 + A1:2014

Plandeki na wymiar

Wykonujemy plandeki na wymiar podany przez klienta. Sposób okuwania, wysokość, szerokość, wielość zakładu na brzegach. Wykonujemy kurtyny plandekowe jednolite, nieprzezroczyste lub z wgrzanymi oknami z folii PCV o dużej wytrzymałości mechanicznej. Przezroczystość folii wynosi >85% co jest wynikiem takim jaki osiągają szyby okienne wykonane ze szkła. Część przezroczysta może wypełniać niemalże całą powierzchnię płachty. Ważne jest aby przy projektowaniu uwzględnić konieczność stosowania 5-10 cm brzegu wykonanego z materiału plandekowego nieprzezroczystego.

Plandeki na wymiar z oknem

Kurtyny plandekowe - kolorystyka

Kurtyny plandekowe produkujemy w 9 wersjach kolorystycznych. Lata doświadczeń w branży pozwoliły nam na wybranie najpopularniejszych barw w jakich klienci zamawiają plandeki. Jeżeli potrzebujesz plandeki w innym kolorze lub odcieniu skontaktuj się z nami. Zobaczymy co da się zrobić.

Plandeki w e-sklepie

Plandeka antystatyczna ESD

Plandeka antystatyczna 550g/m2 DIN EN 1149-1

129,15 774,90 
Plandeka ANTYSTATYCZNA ESD tkanina bazowa: 100 % Poliester (norma DIN EN ISO 2076) materiał pokrywający: PCV, nielakierowany warstwa spodnia: matowe tłoczenie kolor czarny waga całkowita: 550 gr/m2  16oz/yd2 (-5%/+10%) (DIN EN...
Plandeka trudnopalna spawalnicza

Plandeka trudnopalna, spawalnicza 650g/m2 B-s2 d0

198,18 3 155,20 
Plandeka trudnopalna B-s2,d0 Norma PN-EN 13501-1:2019-02 Gramatura 650 g/m2 Kolor: Szary RAL 7038 Zgrzewane krawędzie Górna krawędź oczkowana co 40 cm
Plandeka spawalnicza oczkowana matowa w kolorze ciemnozielonym o grubości 0,4mm

Plandeka spawalnicza oczkowana matowa 0,4mm

173,68 282,90 
Plandeka spawalnicza ciemnozielona, matowa oczkowana Szerokość plandeki: 1400mm; grubość: 0,4mm Temperatura pracy: od -15°C do +50°C Oczka zakuwane na czterech brzegach co 30cm
Plandeka spawalnicza oczkowana czewona z folii 0,4mm

Plandeka spawalnicza oczkowana czerwona 0,4mm

173,68 282,90 
Plandeka spawalnicza czerwona, przezroczysta Szerokość plandeki: 1400mm; grubość: 0,4mm Temperatura pracy: od -15°C do +50°C Oczka zakuwane na czterech brzegach co 30cm
Plandeka na wymiar

Oferujemy możliwość dostosowania produktu do Twoich potrzeb.
Szukasz systemu przesuwnego, indywidualnego sposobu mocowania lub innych rozwiązań?

Zadzwoń lub napisz stworzymy produkt na miarę Twoich potrzeb!

Plandeka z oknem

Oferujemy możliwość termicznego łączenia materiału plandekowego z przezroczystą folią PCV. Plandeka z oknem jest odporna na działanie warunków atmosferycznych (opady, zmiany temperatury w zakresie -30℃/+70℃, promieniowanie UV). Może być stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Przegroda plandekowa z oknem pozwala na obserwację obszaru za kurtyną. Poprawia to nie tylko poziom bezpieczeństwa – szczególnie w przemyśle a także na halach magazynowych. Plandeka z przezroczystym oknem pozwala na doświetlenie wnętrza światłem naturalnym.

Plandeka z oknem

Przegrody plandekowe z oknami

Wgrzewane w przegrody palndekowe przezroczyste okna nie powinny przekraczać szerokości 100 cm. Jeżeli okno ma być szersze zaleca się przedzielenie folii pasem materiału plandekowego. Podyktowane jest to rożną podatnością na rozciąganie materiału plandekowego i folii PCV. Stosowanie się do powyższej zasady pozwala na przedłużenie żywotności kurtyny plandekowej i minimalizuje ryzyko uszkodzenia przegrody plandekowej.

Kurtyna palndekowa z oknem - warianty

Poniżej prezentujemy przykładowe opcje wykonania plandeki na wymiar. Kurtyna plandekowa może być wykonana w całości z materiału plandekowego. Może też w dowolnym miejscu mieć wgrzane okno lub okna z przezroczystej folii PCV. Umiejscowienie folii w płachcie można dostosować optymalnie do swoich potrzeb. Podobnie jak szerokość okna, przy czym maksymalna, zalecana szerokość to 1000 mm.

Plandeki przemysłowe

Do podziału mniejszych hal i magazynów wykorzystuje się zazwyczaj kurtyny paskowe z przezroczystej folii PCV. Zapewniają łatwość przechodzenia przez przegrodę PCV w dowolnym miejscu, chronią przed przeciągani, wilgocią a także pyłami i oparami. Zapewniają także możliwość wydzielenia pomieszczeń o różnych warunkach klimatycznych. Jednak przy wysokości hali przekraczającej 7 m używanie pasów PCV staje się niemożliwe. Wówczas stosuje się plandeki przemysłowe. Pozwalają ona na jeszcze bardziej szczelne oddzielenie poszczególnych sekcji hal produkcyjnych. Kotary przemysłowe są lżejsze i równie łatwe w montażu jak kurtyny, dzięki dedykowanym okuciom. Plandeki przemysłowe zapewniają ochronę przed przeciągami, opadami, wilgocią, pyłami, kurzem oparami. W zależności od wybranej opcji mogą całkowicie izolować optycznie. Mogą także przepuszczać naturalne światło przez okna z folii PCV.

Zasłony plandekowe

Plandeki przemysłowe to zazwyczaj duże płachty materiału, które stanowią szczelne przegrody. Na tyle szczelne, że mogą utrudniać przechodzenie a także transport towarów. Dlatego często łączy się je z kurtynami do bram lub stosuje się zasłony plandekowe czyli plandeki na rolkach. Dzięki dedykowanemu systemowi przesuwnemu do plandek możliwy jest montaż zasłony na podwieszanych szynach z wózkami łożyskowymi. Dzięki temu rozwiązaniu plandeki przemysłowe można przesuwać w całości lub wydzielić za pomocą kotary plandekowej bramę do transportu ładunków i przechodzenia. System przesuwny pozwala też całkowicie zsunąć plandekę na czas, kiedy nie jest wymagane przegrodzenie hali.

Przemysłowa zasłona plandekowa

Plandeki rolnicze

Zastosowanie plandek ochronnych w rolnictwie ma szerokie zastosowanie. Plandeki rolnicze służą do okrywania i ochrony przedmiotów, płodów rolnych, siana i słomy a także kiszonki w silosie. Do czego jeszcze służą plandeki rolnicza? Coraz częściej wykorzystuje się je do wykonywania zadaszeń i ścian zewnętrznych letnich obór. Stalowa konstrukcja obory pozwala w łatwy i ekonomiczny sposób zabudować obiekt. Możliwość łączenia plandeki z przezroczystą folią zapewnia dostateczne doświetlenie wnętrza obory, bez ryzyka przewiewów czy przesiąkania. Materiał plandekowy odporny jest na wilgoć, promienie UV, jak i inne warunki atmosferyczne. Oczkowe okucia ułatwiają przymocowanie plandeki rolniczej do pojazdu, podłoża lub pozwalają na zamocowanie obciążenia.

Plandeki rolnicze na wymiar - zastosowanie

Plandeki do altany

100% osłona przed deszczem, wiatrem, śniegiem i promieniowaniem UV. To najważniejsze zalety jakie posiadają plandeki do altany czy zadaszenia. Szybkość montażu dzięki systemowi chwytek obrotowych i zakuwanych na krawędziach płachty oczek stalowych. Każdy projekt wykonujemy na wymiar podany przez klienta. Tym samym nie ma obaw, że plandeka nie będzie pasowała do Twojej altany ogrodowej. Ty decydujesz, czy plandeka ogrodowa będzie miała okna i jakie wielkości. Projektując osłonę do altany pamiętaj tylko aby brzegi każdego arkusza były z materiału plandekowego. To gwarancja dłuższego czasu użytkowania, który przy prawidłowym montażu może wynieść nawet 15 lat.

Jakie właściwości ma plandeka do altany?

Chroni przed promieniowaniem UV
Plandeka jest mrozoodporna do -30℃
Chroni przed kurzem i drobnoustrojami
Osłania wnętrze przed opadami astmosferycznymi
Redukuje poziom hałasu i zapewnia prywatność
Zapobiega wlatywaniu ptaków oraz insektów
Materiał jest trudnopalny, nie płonie tylko się topi
Chroni przed wiatrem i przeciągami
Przezroczyste okna doświetlają wnętrze
Dostępne aż w 9 wersjach kolorystycznych
Odporne na większość środków chemicznych
Odporne na uszkodzenia mechaniczne

Plandeki do zadaszenia - mocowanie

Mocowanie plandek rekomendujemy wykonać na chwytki obrotowe. Przykręca się je do podłoża (ściany, słupa drewnianego, metalowego profilu). Mocowanie plandeki odbywa się przez przełożenie oczka przez chwytkę i jej przekręcenie. Chwytka blokuje się w dwóch pozycjach  pionowej i poziomej co uniemożliwia się  samoczynne wypięcie się arkusza. Na jednym uchwycie można zamocować dwie plandeki nakładając jedną na drugą. Pozwoli to na uzyskanie lepszej szczelności i redukuje liczbę chwytek potrzebnych do montażu.

Plandeki o dużej szerokości (powyżej 4m) sugerujemy dzielić na części. Montaż mniejszych plandek jest znacznie łatwiejszy.
Podział na części umożliwia zsuwanie plandek na boki a także przechodzenie pomiędzy plandekami. Łączenie plandek można wykonać przy pomocy chwytek obrotowych.

Płachty i plandeki Castorama, Obi, Jula, Fastplan, Allegro, Kiner - gdzie kupić?

Praktycznie każdy market budowlany oferuje plandeki na sprzedaż. Decydując się na zakup w sieciówce czy na platformach typu Allegro, Amazon musimy dostosować się do arkuszy w określonych rozmiarach. Zazwyczaj są one dostępne w najbardziej popularnych formatach 2×2 m , 3×3 m, 3×4 m. Zamawiając plandekę u producenta jak Kiner mamy możliwość spersonalizowania zamawianych arkuszy tak aby były idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Gęstość oczkowania, kolor, liczba a także rozmiar okien. Wszystko jest do ustalenia. W przeciwieństwie do produktów oferowanych w marketach budowlanych. Nie zniechęcamy jednak do zakupów gotowych rozwiązań. W większości przypadków są one wystarczające do zaspokojenia pilnych potrzeb lub budowy standardowych przegród plandekowych.

Plandeki Castorama Jula Obi Allegro Kiner